Wróć
Przemyśl

Wzmocnienie wizerunku INFORES DEVELOPER

Wprowadzenie

Infores to firma, która działa na rynku od 1996 roku specjalizując się w nowoczesnych technologiach budowlanych, instalacyjnych i informatycznych.

Jako Infores Developer zajmuje się kompleksową budową domów jedno- i wielorodzinnych oraz nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Szefowie firmy wiedzą, jak ważny jest dobry wizerunek, a co za tym idzie – zaprojektowanie profesjonalnych rozwiązań w zakresie oznakowania inwestycji wraz z dodatkowymi elementami graficznymi upiększającymi elewację oraz daną lokalizację. To zadanie wymagające wiedzy, doświadczenia i umiejętności, a my w Focus Graf wiemy, jak je połączyć, aby stworzyć realizację szytą na miarę potrzeb! Dlatego w 2020 r. rozpoczęliśmy współpracę. Naszym zadaniem było nie tylko zaprojektowanie i dostarczenie najwyższej jakości elementów oznakowania budynków mieszkalnych, ale również nowoczesnego biurowca, który od 2022 roku stanowi siedzibę firmy Infores.

Osiedle Sun Park

Osiedle Sunpark w zachodniej okolicy Przemyśla składa się z czterech kameralnych budynków wielorodzinnych.

To ciche i spokojne miejsce, które doskonale łączy komfort z nowoczesnością, a to wszystko w otoczeniu urokliwej zieleni. Oznakowanie osiedla musiało doskonale współgrać z jego atmosferą i estetyką. Naszym zadaniem było m.in. stworzenie oddającego charakter inwestycji przestrzennego logo oraz witacza przy wjeździe na osiedle. Zaproponowaliśmy rozwiązanie, które łączyło w sobie estetykę i trwałość. Zdecydowaliśmy się na zastosowanie liternictwa przestrzennego z plexi oraz laminatu – materiałów, które nie tylko dobrze się prezentują, ale przede wszystkim są odporne na działanie warunków atmosferycznych i upływ czasu.

Inforess Business Park

Nowoczesny biurowiec przy ul. Lwowskiej w Przemyślu to prawdziwa architektoniczna perełka w tej części miasta. Stal, beton i szkło sprawiają, że budynek zdecydowanie wyróżnia się z tła i przyciąga oko przechodniów. Jego oznakowanie miało dodatkowo podnieść prestiż tego miejsca, nie uderzając w estetykę otoczenia. Ponadto, firma pragnęła poprawić komunikację z klientami oraz ułatwić nawigację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Naszym zadaniem było wyeksponowanie marki na elewacji, stworzenie czytelnych oznakowań we wnętrzu, a co za tym idzie – ułatwienie nawigacji wynajmującym i ich klientom.

infores litery świecące duże firma kaseton

Jak to zrobiliśmy?

Dzięki wieloetapowym konsultacjom z klientem zrozumieliśmy jego cele i poznaliśmy preferencje.

Zaproponowaliśmy styl oznakowania, materiały i kolorystykę, które będą współgrały z loftowym sznytem wnętrz i korytarzy. Przeprowadziliśmy również szczegółowy audyt miejsca, aby wskazać najbardziej efektywne lokalizacje dla instalacji oznakowania.

Wszystkie tabliczki przydrzwiowe zaprojektowaliśmy z użyciem stali nierdzewnej i hartowanego szkła montowanego na eleganckich dystansach. Czarne, minimalistyczne napisy podkreśliły loftowy styl oznakowania, dzięki czemu uzyskaliśmy efekt na jaki liczył klient – elegancję połączoną z surowością; estetykę, czystość linii i nowoczesność, które idealnie współgrają z projektem i wystrojem budynku.

Czy były wyzwania?

Tak! Zwłaszcza imponujący 8-metrowy, podświetlany napis 3D montowany na elewacji budynku.

Każda litera liczyła przeszło 70 cm wysokości! Wszystko po to, aby maksymalnie zwiększyć jego widoczność z daleka. Wdrożenie tego projektu wymagało od nas starannej analizy i innowacyjnych rozwiązań. W trakcie prac instalacyjnych musieliśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo naszych montażystów, jak i wszystkich osób postronnych, dlatego za punkt honoru postawiliśmy sobie rygorystyczne trzymanie się zasad BHP, zminimalizowanie potencjalnego ryzyka oraz możliwych zakłóceń. Poszło gładko!

 

Do produkcji napisu Inforess Business Park wykorzystaliśmy połączenie aluminium i plexi. Aluminiowy szkielet liter zapewnił trwałość i lekkość, natomiast lico z plexi umożliwiło podświetlenie LED przy minimalnym zużyciu energii. Dzięki temu, nawet po zmroku (a zwłaszcza wtedy!) jarzący się czerwonym blaskiem napis Inforess Business Park stanowi jasny punkt na mapie tej części miasta. A to wszystko w zgodzie z wytycznymi marki Infores Deweloper.

 

Wyniki współpracy

Nowe oznakowanie skutecznie prezentuje markę firmy oraz klientów wynajmujących powierzchnie biurowe w budynku przy ul. Lwowskiej. Zapewnia sprawną nawigację wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku oraz pozytywne doświadczenia interesantów.

 

Nasz klient skutecznie osiągnął cele dotyczące poprawy widoczności marki, komunikacji oraz nawigacji w swojej siedzibie. To zlecenie dowodzi, jak istotny jest precyzyjny projekt, staranny dobór materiałów i bezpieczny montaż dla stworzenia efektownego i atrakcyjnego oznakowania. Wspólne wysiłki całego zespołu Focus Graf przyniosły udane rezultaty, dając Infores Deweloper korzyści w zakresie wyróżnienia się i budowania silnej obecności marki.

Stwórzmy razem coś konkretnego...

Wyceń projekt

Pozostałe Case Study

Solina

Komunikacja i świadomość marki Solina

Sprawdź Case Study
Przemyśl

Wzmocnienie wizerunku INFORES DEVELOPER

Sprawdź Case Study