Wróć
Przemyśl

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

Kiedy druk staje się sztuką

Wprowadzenie

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej (MNZP) to mieszczący się w samym centrum miasta nowoczesny gmach, w którego okazałych zbiorach znajduje się ponad 200 tysięcy eksponatów z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, etnografii czy przyrody. Budynek kryje w sobie kilka stałych wystaw tematycznych, z których każda jest unikalną opowieścią i fascynującą podróżą. Oprócz nich co kilka miesięcy pojawiają się wystawy czasowe – zarówno o zasięgu lokalnym czy ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. To wyjątkowe wydarzenia, które wymagają szczególnej oprawy – dlatego wydruk kluczowych elementów ekspozycji niejednokrotnie został powierzony fachowej opiece Focus Graf.

Potrzeby klienta

Działalność wystawiennicza MNZP od lat rodzi potrzebę wysokiej jakości wydruków na różnego rodzaju mediach. To nie tylko standardowe banery, siatki, folie, plansze, plakaty, rollupy czy ścianki, ale również rozmaite zlecenia nietypowe, w tym elementy frezowane w metalu czy wykonane z łączonych materiałów. Sztuką jest nie tylko ich jakościowy wydruk, ale przede wszystkim – skomplikowany, wieloetapowy proces produkcji – od wstępnego przygotowania graficznego, poprzez wydruki próbne w różnych technikach, aż po efekt finalny, który niejednokrotnie oceniany jest z bardzo bliskiej odległości. A to wszystko w ograniczonym czasie, bo wystawa tuż-tuż! Zadanie niełatwe, ale w Focus Graf nie boimy się wyzwań! Z MNZP współpracujemy od lat, sukcesywnie dostarczając usługi poligraficzne – zawsze najwyższej jakości i na czas.

Nasze rozwiązania

 

Posiadając ponad dwie dekady doświadczenia wiemy, jak połączyć najwyższą jakość wydruku z precyzyjnym procesem produkcyjnym.

Druk standardowy i premium

 

Mały, duży, ogromny? Dla MNZP drukowaliśmy rozmaite projekty, a ich forma i gabaryty nigdy nie stanowiły dla nas przeszkody.

Niezależnie od tego, czy wydruk miał powstać na jakościowym papierze, kliszy, folii, plexi, płótnie czy drewnie dokładaliśmy wszelkich starań, aby efekt końcowy zachwycał. Wiemy, że specyfika wystaw muzealnych rządzi się swoimi prawami, dlatego każdorazowo, starannie dobieraliśmy ustawienia druku tak, aby różnorodne prace: kolorowe, czarno-białe, z wysokim i niskim kontrastem tworzyły jednolitą całość. Nie pomijaliśmy powłok ochronnych, które nie tylko zabezpieczają prace przed uszkodzeniem, ale też w dużej mierze eliminują niekorzystne, utrudniające odbiór prezentowanych na wydrukach zdjęć, projektów graficznych czy reprodukcji odblaski.

 

Co drukujemy dla MNZP?


Wszystko – od ulotek, plakatów i katalogów wystawienniczych, przez bilety i zaproszenia, na wielkoformatowych tablicach i banerach kończąc.
Jakie produkty dostarczamy?

Gadżety zwykłe i tematyczne, ścianki wystawiennicze, materiały edukacyjne tj. kolorowanki i modele 3D do samodzielnego składania, tablice informacyjne, tabliczki ostrzegawcze, flagi, stojaki wystawowe, naklejki ścienne i wiele innych. Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby dostarczone przez nas rozwiązania były wykonane z materiałów trwałych i odpornych, dzięki czemu mamy pewność, że ekspozycja będzie służyć zamawiającemu przez długi czas.

Nietypowe, ale nie niemożliwe

Stworzenie spójnej narracji muzealnej i wystawienniczej, to nie lada wyzwanie.

Ale nawet w przypadku nietypowych zleceń, MNZP zawsze może liczyć na naszą kreatywność i innowacyjne podejście. Elementy kształtowe, wycinane laserowo w plexi, drewnie lub frezowane w metalu przyciągają wzrok zwiedzających i tworzą wyjątkowy efekt wizualny. Dzięki zaawansowanym technologiom i precyzyjnym maszynom jesteśmy w stanie odtworzyć nawet najbardziej skomplikowane wzory i detale. Nie straszne są nam wydruki na łączonych materiałach, tj. tkaniny, folie czy pleksi – wiemy, że wykorzystanie różnorodnych tekstur, faktur i kolorów sprawia, że prace stają się nie tylko wizualnie interesujące, ale również angażujące zmysły zwiedzających.

Współpraca i zaufanie

Przez wiele lat współpracy z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej udało nam się zbudować solidne zaufanie.

Wierzymy, że dostarczając wysokiej jakości wydruki i nietypowe rozwiązania, nie tylko spełniliśmy oczekiwania instytucji, ale też mieliśmy swój udział w sukcesie wielu wystaw. Dzięki naszej współpracy z MNZP, druk staje się ważnym narzędziem narracji muzealnej, pomagając w tworzeniu niezapomnianych doświadczeń dla zwiedzających. Muzeum może czerpać zyski zarówno w postaci pozytywnych opinii, jak i wzmocnienia swojej pozycji jako instytucji kultury i miejsca niezapomnianych doświadczeń dla odwiedzających.

Stwórzmy razem coś konkretnego...

Wyceń projekt

Pozostałe Case Study

Solina

Komunikacja i świadomość marki Solina

Sprawdź Case Study
Przemyśl

Wzmocnienie wizerunku INFORES DEVELOPER

Sprawdź Case Study